Jak wybrać hulajnogę

Jeżeli pierwszy raz stoisz przez decyzją zakupu Kolobeżki warto zadać sobie kilka pytań, które ułatwią Ci dokonanie tego wyboru:

Kto będzie głównym użytkownikiem Kolobeżki - dorosły czy dziecko?

Czy masz już jakieś doświadczenie związane z jazdą na innych hulajnogach?

Gdzie zamierzasz głównie na niej jeździć, jaka aktywność będzie przeważała podczas użytkowania? Krótkie wycieczki czy raczej długie przejażdżki na drogach utwardzonych czy nieutwardzonych, jazda zjazdowa, dunhill czy może mushing?

Czy waga użytkownika jest do 100kg, od 101 do 150 kg czy może przekracza 151 kg?

Czy wzrost użytkownika jest do 190cm czy użytkownik jest wyższy niż 191cm?

Powyższe odpowiedzi to główne elementy decydujące o wyborze najbardziej odpowiedniego sprzętu, potem zostaje już czysta przyjemność!

 

Najważniejsze informacje dot. wyboru Kolobeżki KOSTKA

Kolobeżki dla dzieci:

Hulajnogi dzieci

Dzieci w wieku od 4 do 7 lat świetnie się bawią jeżdżąc na KOSTKA STREET KID lub KOSTKA REBEL MAX KID.

Dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat, które rozpoczynają swoją przygodę z Kolobeżką i wierzą, że chcą więcej, najlepszym rozwiązaniem będzie KOSTKA HILL MAX KID z kierownicą dla dzieci, która w prosty sposób może być sprzętem, z którego skorzysta nastolatek po wymianie kierownicy.

Dzieci o doskonale rozwiniętych zdolnościach motorycznych oraz dużej sprawności fizycznej zachęcamy do wyboru KOSTKA STREET FUN KID oraz KOSTKA HILL.

Proszę jednak zwrócić uwagę, że są to szacunkowe wartości co do wieku dziecka korzystającego z Kolobeżki. Najważniejszą rolę odgrywa sprawność dziecka, zdolności motoryczne oraz wzrost dziecka.

Kolobeżki dla dorosłych:

Hulajnogi dorośli

Idealna hulajnoga do miasta to KOSTKA REBEL. Z wagą 5,4kg jest jedną z najlżejszych Kolobeżek, a model KOSTKA REBEL FOLD posiada również składaną ramę i kierownicę, co powoduje, że jest bardzo wygodna w transporcie.

16 – calowa KOSTKA STREET została specjalnie zaprojektowana, aby zapewnić komfortową i szybką jazdę w ruchu miejskim oraz na krótsze dystanse.

Kolobeżka KOSTKA HILL to jeden z najbardziej wszechstronnych modeli przeznaczony zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Dzięki konstrukcji ma dość uniwersalne zastosowanie. Świetnie nadaje się do jazdy po mieście ale także na dłuższe wycieczki po nawierzchniach utwardzanych oraz terenach leśnych, parkach oraz po łagodnym terenie.

Jednymi z najpopularniejszych modeli wśród naszych klientów są KOSTKA TOUR STAR oraz KOSTKA TWENTY STAR. Doskonale nadają się do dłuższych wyjazdów na drogach, trasach rowerowych, jeździe po łagodnym terenie, jak i nawierzchni nieutwardzonej, tj. żwir.

Modele KOSTKA TWENTY MAX I KOSTKA HILL MAX wyróżnia większa wytrzymałość oraz możliwość większego obciążenia przez użytkownika. Świetnie nadają się do uprawiania różnego rodzaju turystyki, a dodatkowy pierścień dystansowy pozwala zwiększyć bieżnię o 2,5cm, a tym samym zwiększa przepustowość terenu i spełnia kryteria bezpieczeństwa nawet w górzystym terenie. Dzięki swoim wymiarom oraz doskonale dobranym detalom ułatwiającym jazdę w każdym terenie nadają się także do krótszych przejażdżek po mieście.

Dla początkujących użytkowników Kolobeżek polecamy KOSTKA HILL FUN oraz KOSTKA TOUR FUN. Ich właściwości jezdne dokładnie odpowiadają potrzebom osób początkujących w tym sporcie. Są także przeznaczone dla osób korzystających z Kolobeżek okazjonalnie, spełniając jednocześnie surowe kryteria bezpieczeństwa.

Hulajnogi serii FUN są przeznaczone do maksymalnego obciążenia do 100kg. Seria MAX wytrzymuje do 150 kg. W przypadku modeli PRO są one przeznaczone do użytkowników przekraczających 150kg. Seria PRO spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Ta seria (KOSTKA TOUR PRO, PRO RACE PRO, KOSTKA MUSHING PRO) nadaje się do jazdy w wyjątkowo trudnym terenie, łącząc technologiczną dojrzałość z elegancją wszystkich detali.

Kolobeżki do mushingu z czworonożnym przyjacielem:

Kolobeżki KOSTKA TOUR MAX i KOSTKA HILL MAX z pakietem DOG są przeznaczone do aktywności z czworonożnymi członkami rodziny. Pozwalają na aktywność z czworonogiem w bezpiecznych i sprawdzonych warunkach. Nadają się zarówno do codziennych spacerów oraz dłuższych wycieczek. Modele te są wyposażone w sprężynowy adapter oraz elastyczny zatrzask dla psa, dzięki czemu zestaw jest od razu gotowy do wycieczki do lasu czy w góry.

Mushing
Mushing
Mushing
ikona-telefonu
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl