Mushing – jedna z najbardziej ekstremalnych dyscyplin sportowych a jednocześnie najmniej znanych
Mushing – jedna z najbardziej ekstremalnych dyscyplin sportowych a jednocześnie najmniej znanych

Wyścigi psich zaprzęgów to w Polsce stosunkowo mało znana dyscyplina sportowa, mimo iż są w naszym kraju zawodnicy odnoszący sukcesy w tym sporcie nawet na arenie międzynarodowej. Sport ten jest dostępny dla wszystkich wielbicieli i posiadaczy czworonogów zarówno w formie rekreacyjnej, chcących zacząć profesjonalny sport, jak i zaawansowanych zawodników.

 

W mushingu wyróżniamy trzy rodzaje wyścigów:

  • sprinterskie (od 5 do 25 km na jednym etapie),
  • średniodystansowe (od 40 do 60 km na jednym etapie) oraz
  • długodystansowe na trasach liczących tysiąc oraz więcej kilometrów w jednym ciągu bez etapów (na trasie znajdują się tylko punkty kontrolne).

 

Podobnie jak w przypadku skoków narciarskich rozróżniamy osobno zawody na śniegu (on snow) oraz w warunkach bezśnieżnych (dryland). Zawody drylandowe rozgrywane są tylko w sprintach i bardzo rzadko na średnich dystansach. Zawody długodystansowe rozgrywane są tylko na śniegu. Z niewielkimi wyjątkami sport zaprzęgowy jest jedną z nielicznych dyscyplin sportowych w których kobiety startują, w tej samej kategorii razem z mężczyznami.

 

Jeżeli marzy Ci się zacząć uprawiać ten piękny sport, on dry, zapraszamy do przejrzenia dostępnych modeli hulajnóg przeznaczonych pod Mushing. W ofercie mamy modele dla początkujących jak i do profesjonalnych startów w zawodach https://kostkahulajnoga.pl/hulajnoga-na-mushing.

Zapraszamy do kontaktu chętnie pomożemy w wyborze 😊

ikona-telefonu
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl