Mistrzostwa Świata Psich Zaprzęgów
Mistrzostwa Świata Psich Zaprzęgów

Mistrzostwa Świata Psich Zaprzęgów w Szamotuły/Koźle - 23-26 listopada 2017r.

Pierwszy event za Nami i to od razu światowego kalibru. Byliśmy jednym ze sponsorów Mistrzostw Świata IFSS Psich Zaprzęgów w Szamotuły/Koźle 2017r. Cała impreza odbyła się w miejscowości Koźle niedaleko wielkopolskich Szamotuł. Zawody objęte były honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Marka Woźniaka.

Zawody przyciągnęły najlepszych zawodników na świecie wraz ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi. W Mistrzostwach brało udział blisko 500 załóg z około 30 krajów, w tym byli reprezentanci Ameryki Północnej i Południowej, Skandynawii oraz Europy.

Mistrzostwa Świata Psich Zaprzęgów w Szamotuły

Oficjalnie impreza rozpoczęła się 23 listopada. Wszystkie bowiem załogi biorące udział w rywalizacji uczestniczyły w uroczystej prezentacji i otwarciu Mistrzostw Świata. Przez kolejne dni odbywały się rywalizacje w kategoriach biegu z psem (canicross), jazdy na rowerze ciągniętym przez czworonożnych towarzyszy (bikejuring) oraz jazdę na dużych zaprzęgach ciągniętych przez 10 psów. Trasy, zależnie od kategorii, liczyły od 2 do 7 kilometrów.

Mistrzostwa Świata Psich Zaprzęgów w Szamotuły

Mistrzostwa były niepowtarzalną okazją do zobaczenia i bliższego poznania ras psów północnych: Syberian Husky, silne Alaskan Malamute, puszyste Samoyedy, psy grenlandzkie oraz bardzo szybkie mieszańce psów wyścigowych.

Mieliśmy również okazję do poznania wspaniałych ludzi z ogromna pasją i miłością do psów. Poznaliśmy wspaniałego zawodnika z USA, który w wyniku uszkodzenia swojego sprzętu zaufał i skorzystał z Naszych wspaniałych kolobeżek.

Warto zwrócić uwagę na Polskich zawodników, którzy w Mistrzostwach zdobyli 6 medali, w tym 3 złote:

Marek Rogalski-Janc

  

1 miejsce DBM RNB (Bikejoring men pure breed) - 6,3 km

 

  

1 miejsce S1 RNB (1-Dog scooter pure breed) - 3,8 km

 

  

1 miejsce DS2 RNB (D1)

     
     

Agnieszka Jarecka

  

3 miejsce DBW (Bikejoring women elite) 6,3 km

     

Igor Tracz

  

3 miejsce DR4 (4-Dog rig) - 4,6 km

     

Rafał Śmiałkowski

  

3 miejsce S2 (2-Dog scooter) - 4,6 km

ikona-telefonu
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl